Brežice 2024, Turnir “Bratstva I jedinstva”,međunarodni badminton turnir ADA lige

U subotu 02.03.2024. godine u Brežicama (Slovenija) organizovan je turnir međunarode rekreativne ADA
badminton lige na kojem su se među više od 300 učesnika našli i članovi BK Banja Luka.

Nakon gotovo 15 sati neprekidnog igranja badmintona, članovi BK Banja Luka su dan završili sa zlatnom
medaljom u mješovitim parovima A kategorije. Elena Kužet i Miroslav Kočić su odigrali sjajan turnir, a
protivnici u finalu Josipa Krtić Bečaj (Hrvatska) i Toni Hotko (Slovenija) su svojom sjajnom igrom
doprinijeli da ovaj finalni meč bude zaista lijep doživljaj za sve okupljene oko terena na kojem se igrao.

Mladi članovi BK Banja Luka Dragan Tomić i Damjan Kondić su u muškom dublu B kategorije osvojili
srebrnu medalju odigravši seriju dobrih mečeva i izgubili finale vrlo tijesnim rezultatom.

Miroslav Kočić je pored zlata u mješovitim parovima osvoijo i bronzu u muškom singlu A kategorije i tako
zaokružio svoj sjajan nastup na turniru u Brežicama.
Aleksandar Egić je osvoijo 3. mjesto u muškom singlu B kategorije.
Elena Kužet je u dublu sa Gogom Seničić (Hrvatska) zazuzela treće mjesto u ženskom dublu A kategorije.

ADA liga se održava u sljedećim gradovima u skladu sa aktualnim kalendarom: Opatija, Beograd,
Ljubljana, Varaždin, Sarajevo, Zagreb i Brežice.
Liga okuplja igrače badmintona iz Slovenije, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine, ali se veoma često
pridruže i igrači iz drugih država.
Takmičenje se održava u 4 jakosne skupine (A-bivši takmičari i bolji rekrativci, B-napredni rekreativci, C-
slabiji rekrativci i D-početnici) u kategorijama singlova i dublova za žene i muškarce, te za mješovite